Hlavní stránka
Zájezdy
Gruzie

Dobrodružství pod KavkazemProgram zájezdu

1. den:
2. den: ODLET Z ČR Odlet z Prahy do Kutaisi.
3. den: PŘÍLET - UBYTOVÁNÍ - PROMETHEOVA JESKYNĚ Přílet v brzkých ranních hodinách na letiště Davida Budovatele v Kutaisi. Transfer na hotel, odpočinek. Odpoledne se vypravíte k nádherné Prometheově jeskyni , která je jednou z nejbohatších jeskyní v Evropě.
4. den: GORI - UPLISCICHE - MCCHETA - TBILISI Ráno se vydáte do města Gori na návštěvu muzea zasvěceného životu J. V. Stalina. Poté si projdete jeskynní město  Uplisciche  založené v 6. století. Touto oblastí vedla Hedvábná stezka, která stála i za rozvojem města. První zmínky o něm pocházejí již  z 1. století n. l. Budete si moci prohlédnout jeskyně vytesané do skály, antické divadlo, vinný sklípek, vězení a tajnou chodbu. Vaše cesta bude pokračovat do města  Mccheta , které je jedním z nejstarších měst v Gruzii. Ukrývá se zde krásná katedrála Sveticchoveli a klášter Džvari ze 6. století. Ubytování v Tbilisi. 
5. den: TBILISI Váš den začne celodenní prohlídkou hlavního města Gruzie, Tbilisi . Budete obdivovat staré historické centrum s barevnými domky, dřevěnými balkony a úchvatnou architekturu celého města. Prohlídku započnete návštěvou kostela gruzínských králů Metekhi z 12. století, odkud se otvírá nádherný pohled na starou část města. Dále budete pokračovat ke katedrále Sioni z 6. a 7. století, která je považována za jedno z nejsvětějších míst gruzínské pravoslavné církve. Spatříte most Míru a hodinovou věž, vydáte se také ke katedrále Nejsvětější Trojice v Tbilisi, běžně nazývaná Sameba. Poté dojdete až k obrovské soše Kartlis Deda , neboli Matka Gruzie, odkud se vám naskytne panoramatický pohled na celé město. Lanovkou se svezete k dominantní pevnosti Narikala, jež byla postavena již ve 4. století. Den můžete zakončit v sirných lázních , místě setkávání a odpočinku. Jejich prameny daly jméno hlavnímu městu Gruzie. Návrat do hotelu, ubytování v Tbilisi.
6. den: KACHETIE - SIGNAGI Vydáte se do vinařského regionu Kachetie , který vás okouzlí zasněženými vrcholky Kavkazu. Navštívíte romantické městečko Signagi   a nedaleký klášter Bodbe, kde je pohřbena patronka Gruzie, Svatá Nino. Budete moci také ochutnat tradiční gruzínská vína (ochutnávka vín je zahrnuta v ceně zájezdu). Návrat do hotelu, ubytování v Tbilisi.
7. den: ANANURI - KAZBEGI Další den svého putování po Gruzii objevíte jednu z nejhezčích oblastí Gruzie, region Chevi. Vaše putování bude směřovat na sever po staré vojenské cestě, která spojuje Gruzii s Ruskem. První zastávku si uděláte u pevnosti Ananuri ze 17. století, která leží na břehu vodní nádrže Žinvali. Nejzajímavější částí pevnosti je fasáda jednoho z kostelů, na které jsou vytesané překrásné reliéfy s rostlinnými, zvířecími a keltskými motivy. Pokračovat budete až k pomníku rusko-gruzínského přátelství, který byl postavený v roce 1983.  V odpoledních hodinách dorazíte do městečka Stepancminda , které je známé také jako Kazbegi. Odtud pojedete terénním vozem ke kostelu Nejsvětější Trojice, jenž byl postaven ve 14. století a sloužil jako pokladnice pro vzácné gruzínské klenoty. Kostel je dnes významným poutním místem a jedním ze symbolů Gruzie. Pokud se počasí vydaří, můžete odsud spatřit třetí nejvyšší horu Gruzie Kazbek a ruskou hranici, která je vzdálena 15 km. Odjezd do hotelu, ubytování v Kazbegi a večeře v ceně zájezdu.
8. den: BORDŽOMI - ACHALCICHCE Čeká vás procházka lázeňským městem  Bordžomi a ochutnávka známé minerální vody. Město vzniklo v roce 1829, když zde vojáci carské armády objevili léčebný pramen. Dnes minerální voda z lázní zaujímá první místo gruzínského exportu. Po příjemném odpočinku se vydáte do města Achalcichce s bohatou historií. První zmínky o městě pochází ze 12. století. Díky kulturním vlivům se v Achalcichce dochovaly cenné památky. Navštívíte středověký  hrad Rabati , původně založený Osmany v 9. století. Ohromí svým vnitřním interiérem, ve kterém najdete směsici různých slohů a stylů. Navštívíte také místní muzeum. Transfer do hotelu, ubytování v Achalciche.
9. den: VARDZIA - KUTAISI Objevíte nádherné jeskynní klášterní město Vardzia, které bylo založeno v roce 1158 královnou Tamar. Vardzia měla kromě funkce náboženské též skýtat ochranu před nájezdy Mongolů. Celý komplex se skládal z 3000 jeskyní, do kterých se před nebezpečím mohlo ukrýt až 50 000 lidí. Po zemětřesení a následném dobytí Peršany v 16. století byl komplex opuštěn. V současnosti zde přebývá jen několik mnichů. Po cestě do města Kutaisi si uděláte zastávku u jedné z nejstarších pevností zvané Khertvisi . Odjezd do hotelu, ubytování v Kutaisi.
10. den: MARTVILI - MESTIA Tento den je věnován přírodním památkám v okolí Kutaisi. Navštívíte  kaňon Martvili , který je 2 km dlouhý a 40 – 70 metrů hluboký. Vodopády zde dosahují výšky až 70 metrů. Zde budete mít možnost fakultativní projížďky na loďce v kaňonu. Poté se vydáte na cestu do horského městečka Mestia, kde se ubytujete. Večeře v ceně zájezdu.
11. den: UŠGULI Vydáte se do čtyř vesnic nazývající se Ušguli . Leží v nadmořské výšce 2200 metrů nad mořem a jsou údajně nejvýše položenými obydlenými vesnicemi v Evropě. Některé budovy ve vesnicích jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. Procházka po okolí. Odjezd do hotelu, ubytování v Mestii a večeře v ceně zájezdu.
12. den: MESTIA Pohodový den v horském městečku “alpského stylu” Mestia , jehož dominantou jsou obranné věže. Projdete se po okolí města a navštívíte také zajímavé místní muzeum. Ubytování v Mestii a večeře v ceně zájezdu.
13. den: BATUMI - ZUGDIDI Vypravíte se do přímořského městečka Batumi , které v dávných dobách založili již staří Řekové. Po cestě se zastavíte ve městě Zugdidi, kde budete moci navštívit  palác Dadiani.  Ten je považován za jeden z nejvýznamnějších paláců na Kavkaze. Odjezd do hotelu, ubytování v Batumi.
14. den: BATUMI Prohlédnete si přímořské město Batumi – náměstí Piazza, sochy milenců Aliho a Nino symbolizující nenaplněnou lásku muslima a gruzínské princezny, projdete se po významné promenádě plné zeleně a uměleckých děl či katedrálu Matky Boží . Ubytování v Batumi.
15. den: BATUMI Užijte si svůj volný den v Batumi! Pro zájemce bude připraven fakultativní výlet do botanické zahrady nebo odpolední fakultativní výjezd lanovkou s krásnými výhledy na Batumi. Ubytování v Batumi.
16. den: ODLET Transfer do okolí Kutaisi, kde navštívíte dva poeticky umístěné kláštery Gelati (UNESCO) a Motsameta. Odlet z Kutaisi, přílet do Prahy.
17. den:

červen 2021

05.06. - 19.06.21 sobota - sobota
snídaně letecky (Praha)
39 990 Kč
cena za 15 dní

srpen 2021

21.08. - 04.09.21 sobota - sobota
snídaně letecky (Praha)
39 990 Kč
cena za 15 dní