Hlavní stránka
Zájezdy
Švédsko

To nejlepší z Kodaně + ÖRESUNDSKÝ MOST + MALMÖ (letecky z Prahy)Malá mořská víla versus nejvyšší budova Skandinávie. Co takhle obojí? Ano! Během jediného zájezdu poznáte zajímavosti dánské krásky Kodaně a třetího největšího švédského města Malmö. Projdete se malebnou čtvrtí Nyhavn, užijete si vyhlídkovou plavbu i jedinečnou cestu přes Öresundský most do Švédska. Skandinávské zážitky živě – objevte fascinující severské metropole jako nikdy předtím!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet do švédského Malmö

Dospělý 790.00 Kč
Dítě 470.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Program zájezdu

1. den: Přílet do Kodaně v dopoledních hodinách, přesun na ubytování a následná prohlídka historického centra města. Naši prohlídku Kodaně začneme u nejznámějšího symbolu města – sochy Malé mořské víly z pohádky Hanse Christiana Andersena, která melancholicky hledí na připlouvající lodě. Od ní se přesuneme kolem pevnosti Kastellet ve tvaru pěticípé hvězdy postavené v 17. století k okouzlující fontáně Gefion znázorňující mýtickou bohyni dánských dějin, která podle legendy své čtyři syny proměnila ve voly. Přilehlý kostelík Sankt Albans Kirke nás okouzlí svými krásnými vitrážemi. Dále budeme pokračovat k nádhernému baroknímu kostelu Marmorkirken a k  zámku Amalienborg Slot, u kterého uvidíme královskou gardu v typických uniformách. Poté se přesuneme k  malebnému nábřeží Nyhavn , které lemují barevné domky a kotví tady staré dřevěné lodě. Zde bude prostor na odpočinek v některé z typických restaurací či barů. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
2. den: Prohlídka nejkrásnějších koutů města, vyhlídková plavba a unikátní Christiania. V dopoledních hodinách navštívíme úchvatný renesanční zámek Rosenborg Slot, obklopený kouzelnými zahradami, ve kterém jsou mimo jiné vystaveny dánské korunovační klenoty. Komu zámek nebude po chuti, může zavítat do nedaleké Národní galerie, případně do Botanické zahrady. Po prohlídce se přesuneme k tzv. Kruhové věži, odkud se nám naskytne fascinující výhled na město, při kterém za jasného počasí uvidíme i slavný Öresundský most spojující Kodaň se Švédskem. Budeme pokračovat kolem kodaňské katedrály až na hlavní nákupní třídu Stroget a k zábavnímu parku Tivoli. Následovat bude individuální volno, které můžete využít na nákupy, návštěvu zábavního parku nebo prohlídku galerie NY Carlsberg Glyptotek ukrývající úchvatné umělecké sbírky od umění starověké Mezopotámie až po dánské a francouzské umění 19. století. Poté dojdeme na ostrov, na kterém se tyčí majestátní budovy zámku Christianborg Slot, burzy nebo Královské knihovny . V přístavišti pak nasedneme na loď a užijeme si panorama města zase z jiného pohledu během vyhlídkové plavby . Večer ještě zavítáme do „svobodného státu Christiania“, který kdysi založily květinové děti a kde dodnes vládne nevázaná atmosféra. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
3. den: Celodenní fakultativní výlet s přejezdem přes Öresund do švédského Malmö . Öresundský most spojující Dánsko a Švédsko byl slavnostně otevřen v roce 2000. Jde o jeden z nejdelších pevných mostů na světě, který je zavěšen na dvou pylonech. Celková délka přejezdu přes úžinu Öresund je 16 kilometrů a skládá se ze tří částí – podmořského tunelu, cesty přes uměle vytvořený ostrov a vlastního mostu. My tuto cestu absolvujeme společně vlakem. Po příjezdu se vydáme na procházku po centru třetího největšího švédského města Malmö. Navštívíme jeho historické centrum s náměstím Stortorget , kde budeme moci obdivovat nádhernou renesanční radnici z roku 1546. Projdeme se kolem starých měšťanských domů z 16. století a zastavíme se na nejkrásnějším náměstí Lilla Torg s barevnými hrázděnými domy. Naše kroky povedou také k pevnosti Malmöhus , kterou obklopuje vodní příkop a zahrady, a nevynecháme ani zastávku u 190 metrů vysoké budovy Turning Torso –  nejvyšší budovy ve Skandinávii . Poblíž se budeme moci projít po pobřežní promenádě s fantastickými výhledy na Öresundský most a Kodaň v dáli. Návrat do Kodaně v pozdních odpoledních hodinách.
4. den: Po snídani dle letového řádu možnost individuálního programu v Kodani, popřípadě možnost návštěvy zámku Kronborg. Vše záleží na domluvě s průvodcem na místě.   

květen 2022

26.05. - 29.05.22 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
16 990 Kč
cena za 4 dny

červenec 2022

21.07. - 24.07.22 čtvrtek - neděle
snídaně letecky
16 990 Kč
cena za 4 dny

Cena zahrnuje

  • letenka Praha – Kodaň – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel viz níže)
  • 3x ubytování v Kodani v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, popř. třílůžkových
  • 3x snídaně
  • průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

  • zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže)
  • přesuny místní dopravou v Kodani
  • výlet do švédského Malmö
  • vstupné na místě
  • cestovní pojištění
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč